AKTUALNOŚCI

RĘBAK

Dnia 26.04 o godz. 9 przyjedzie firma z rębakiem.
Prośba o wyniesienie gałęzi, małych drzewek, krzewów pod ogrodzenie Ogrodu.
Ze względu na rozkopany i błotnisty teren przy bramach, prace zaczną się od dz. 1 do 150

Nauczeni rokiem poprzednim, prosimy o dokładne obejrzenie wynoszonych gałęzi i drzewek aby nie było w nich elementów metalowych gdyż niszczą one noże i zostaniemy obciążeni dodatkowo ich naprawą/wymianą.

NIE WYNOSIMY: płotków, korzeni, desek, dykt, drewna z elementami metalowymi

UWAGA!!!

Niestety, odnotowaliśmy kilka jak nie kilkanaście włamań do altan. Ze swojej strony poprosiliśmy organy Policji oraz Straży Miejskiej o wzmożone patrolowanie wieczorami naszych okolic. Zauważyliśmy, że grabione są działki od strony rzeki. Działkowiczów prosimy o zabezpieczenie altan i rzeczy wartościowych.
Równie ważne jest zgłaszanie każdego incydentu na Policję.

Drodzy Działkowcy,

zakończyliśmy kolejny sezon. Ten rok pełny był niemiłych zdarzeń jak podtopienia czy stan epidemii. Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie wiele dobrego!
Dziękujemy i do zobaczenia! 🙂

Mając na uwadze doświadczenia z lat poprzednich, prosimy o odwiedzanie działek co jakiś czas, gdyż zaczyna się sezon kradzieżowy. Każdy przypadek zgłaszać do odpowiednich służb jak i Zarządu.

!!! PRZYPOMINAMY, ŻE JEST ZAKAZ WYRZUCANIA ŚMIECI POZA GRANICE OGRODU POD GROŹBĄ KARY ADMINISTRACYJNEJ !!!

Nasz Ogród posiada profil na portalu społecznościowym.
Zapraszamy na Facebooka do grupy ROD „Perła” w Pruszkowie
Zapraszamy do dyskusji oraz dzielenia się wszelkimi uwagami.

 

ROZPORZĄDZENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM!!!

Drodzy Działkowcy, w związku z rozwijającą się sytuacją pandemiczną, Polski Związek Działkowców wydał komunikat w sprawie przeniesienia terminów walnych zebrań. W Naszym Ogrodzie taki termin nie został jeszcze wyznaczony, lecz gdy sytuacja uspokoi się i będzie bezpiecznie, niezwłocznie o terminie zebrania poinformujemy.
Komunikat PZD

PZD wprowadza również obostrzenia co do korzystania z Ogrodu. Należy unikać części wspólnych, zachowywać nakazane odległości i nie spotykać się w grupach więcej niż 2 osoby.
Uchwała PZD

PZD wprowadziło także wytyczne co do opłat ogrodowych. Informacje dostępne w sekcji OPŁATY

ZAWARTOŚĆ KONTENERÓW

ZASTANÓWMY SIĘ CO WYRZUCAMY DO KONTENERÓW! ILE TO KOSZTUJE NAS WSZYSTKICH ORAZ DLACZEGO OBCIĄŻAMY NIEUZASADNIONYMI KOSZTAMI NASZYCH SĄSIADÓW.
Zgodnie z §68 podpkt.2 Regulaminu ROD, prosimy o nie wrzucanie do kontenerów trawy i części roślin oraz rzeczy tapicerowanych. Do kontenerów można wrzucać JEDYNIE odpady komunalne. Gabaryty usuwamy we własnym zakresie.

Ponad to, zgodnie z §42 Regulaminu ROD działka MUSI być wyposażona w kompostownik.